האם ניתן להלבין כסף בחתונות ? ועוד שאלות מטרידות


חתונות הן דבר מעניין, מרתק, וכאחד שחי ונושם את התחום מדי פעם אני אוהב לגלוש לי ברחבי הרשת בחיפוש אחר חומר חדש ומעניין בנושא. הפעם נתקלתי בכמה שאלות הנוגעות לעולם החתונות שריתקו אותי והייתי חייב לנסות לענות עליהן. כל מה שתקראו כאן הוא מתוך דעתי האישית והידע שלי בלבד. לכן קחו כל דבר שרשמתי בעירבון מוגבל ואשמח גם לדעתכם, ניתן לכתוב תגובות מטה.


ואלו השאלות:


האם חתונות זולות יותר בשישי ?

ימי שישי, שלא כמו בעבר, נהיו יותר פופולריים בשנים האחרונות בעולם החתונות מה שגרם לעלייה ניכרת בכמות חתונות שישי וכשיש ביקוש גם המחירים עולים. לכן היום אם תרצו חתונת צהריים בשישי כנראה שתשלמו סכום דומה לחתונת חמישי. שישי הוא היום החם החדש של החתונות.


האם חתונה בחו"ל עשויה להיות זולה יותר ?

כשמדברים על חתונה בחו"ל יש מקומות רבים בהם ניתן להתחתן ולכן חשוב להבין מספר דברים - עלויות במדינה, עלויות כרטיסי טיסה, מלונות והכי חשוב מספר האורחים. חתונה בחו"ל לא בהכרח תצא יותר יקרה, קחו לדוגמא חתונות באיי יוון, קפריסין, חלק ממדינות אירופה, שם ייתכן (תלוי כמובן בגודל האירוע) ותצאו בנזק כלכלי קטן יותר.

האם ניתן להלבין כסף בחתונות ?

ובכן, לדעתי האישית אין ספק שחתונות הן קרקע פוריה להלבנת הון ולהעברת מעטפות אצל אנשים מסוימים ובטח שבמדינה ישרה כפלס כמו שלנו זה אפילו יותר פופולרי ממקומות אחרים. הרי מה יותר נוח מלתת מתנה לחתונה במקום "לשחד" ? כנסו לקרוא כתבה יפה בנושא (מתוך YNET).


האם חתונות הן דבר סקסיסטי ?

ובכן, כל אחד שהיה ברבנות יאמר לכם שכן... חתונות מחוץ לרבנות לעומת זאת, לא בהכרח...


כמה כסף לשים בחתונה ?

אני מודה שעד לא מזמן האמנתי באמת ובתמים שיש לשים לפי כמה שאתה מעריך\אוהב את הבנאדם ובהתאם ליכולת הכלכלית שלך כמובן. היום, הנורמה גורסת שיש לשים גם באופן יחסי למחיר המנה בחתונה מלבד לגורמים הראשונים.


קראתם כבר את "פנטזיה מול מציאות-איך באמת נראה יום חתונה" ?


כמה טיפ שמים למלצר בחתונה ?

עוד משהו שהפך נורמה בשנים האחרונות (כשאני הייתי ילד ועבדתי באולמות אירועים הייתי יכול רק לחלום על טיפים) הוא לתת טיפ למלצר השולחן שלכם. פשוט תעשו מגבית מכל השולחן וסכום של 70-110 שקל הוא לגמרי סביר לשולחן שלם... כל אחד יכול לשים 10 שקלים לכל היותר, 20 זה כבר ממש לפנק...


מה ללבוש לחתונה ? (אורחים)

כל דבר מכובד שלא יראה כמו הבגדים של החתן או הכלה. אני בטוח שכל בחורה ששכל בראשה לא תבוא עם שמלה לבנה כדי לא לגנוב לכלה מההצגה אך אצל הגברים הדבר לא כל כך מדובר והרבה פעמים החברים של החתן כולם מתלבשים כמוהו.


למה חתונות כל כך יקרות ?

בגלל בדרישות. ככל שהזמן עובר עולם הצרכנות הולך ומתייקר ואתו עולם החתונות (שהוא עולם צרכני לכל דבר ועניין). ככל שעולות הדרישות ומטפסים הסטנדרטים של הזוגות המתחתנים כך גם עולה מגוון השירותים ושירותי הפרימיום המוצע להם ועם אלו עולים המחירים.


כך זה נראה כשזוג מאנגליה בוחר להתחתן בגלריה לורנס ביפו